Zawody cyfrowe

Dlaczego warto zmienić zawód na cyfrowy?

Dlaczego warto zmienić zawód na cyfrowy?

Jest kilka istotnych powodów, o których powinieneś wiedzieć.

Są to:

1. Aż 47% istniejących obecnie zawodów może zniknąć do 2030 roku. Ustąpią one miejsca przede wszystkim profesjom cyfrowym – prognozują eksperci, autorzy raportu Pracownik Przyszłości zrealizowanego przez Infuture Hatalska Foresight Institute na zlecenie firmy Samsung.

2. Szacuje się, że do 2035 roku na świecie będzie około miliard ludzi, których praca nie będzie wymagała przebywania w określonym miejscu. Jedyne czego będą potrzebowali, aby pracować to mobilny sprzęt i stabilny dostęp do Internetu.

3. Posiadanie odpowiednich kompetencji cyfrowych będzie priorytetem przy podejmowaniu jakiejkolwiek aktywności zawodowej. Blisko jedna trzecia (31 procent) przedstawicieli pokolenia X (44-53 lata) uważa już w tym momencie kompetencje cyfrowe za bardzo istotne.

4. Zmieniło się podejście do oceny pracowników. Nie liczą się już kwalifikacje, czyli np. wykształcenie w danym kierunku, a liczą się kompetencje, których oprócz wiedzy i umiejętności, główną składową jest postawa. Postawa definiowana najogólniej jako pozytywne nastawienie do pracy. Dla pracodawców jest to najważniejszy czynnik, który determinuje produktywność pracownika. Okazuje się bowiem, że korzystniej jest wyszkolić pracownika od początku w nowym zawodzie niż wpłynąć na jego negatywną postawę np. wypalenie w danym zawodzie.

5. Jest to również idealny moment ze względu na sytuację na rynku pracy w Polsce. W tej chwili brakuje wielu specjalistów, przede wszystkim w branży IT (zawody cyfrowe). Z tego powodu zarobki w zawodach cyfrowych poszybowały do góry. Pensje często sięgają progu 10 tys. netto miesięcznie i więcej. Dlatego pracodawcy otworzyli się mocno na zatrudnianie pracowników z innych branż i ich przeszkalanie w nowych zawodach np. dotyczy to zawodu specjalisty ds. marketingu internetowego czy programisty.

6. Prognozuje się, że nowe pokolenia będą zmieniały specjalizację zawodową nawet kilkanaście razy w ciągu swojego życia. Już teraz popularną metodą zwiększenia szans na awans jest okresowa zmiana pracodawcy np. co dwa lata. Nie robiąc tego sami rezygnujemy z potencjalnych awansów i podwyżek. Z tego względu dużo firm pracuje już w systemie projektowym, czyli zatrudnia specjalistów do realizacji danego projektu i cały czas liczy się z ich odejściem do innego pracodawcy.

7. Każda zmiana w naszym życiu stymuluje nasz rozwój. Dlatego nie warto się jej bać, siedzieć z założonymi rękami i jedynie marzyć o wspaniałej pracy czy życiu. Najlepiej oddaje to poniższe nagranie motywacyjne Roberta Gryna – jednego z najbogatszych Polaków młodego pokolenia, który zbudował swój biznes właśnie wykorzystując kompetencje i usługi cyfrowe. Link do filmu: https://www.facebook.com/robgryn/videos/2348675268527287/

8. Jak pewnie już wiesz pomagam osobom takim jak Ty zmienić zawód na bardziej dochodowy zawód cyfrowy. Z tego powodu 20 marca 2020 r. organizuję w Warszawie konferencję pt.: „NaukaZawodu.pl – Jak szybko zmienić zawód i zacząć dobrze zarabiać?”. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, dlatego jeśli masz już dosyć swojej dotychczasowej pracy lub chciałbyś realizować się po godzinach w nowym zawodzie, musisz tam być!

Nie czekaj i zapewnij sobie miejsce już teraz!
Zapraszam serdecznie i do zobaczenia w Warszawie!

Przeczytaj również artykuł: Jak szybko zmienić zawód na cyfrowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *